semiran
21 آذر 1401 - 10:53

جلوگیری از قطع جریان گاز خانگی اولویت شرکت گاز کردستان است

سنندج- مدیر عامل شرکت گاز کردستان گفت: اولویت این شرکت تأمین گاز بخش خانگی است و در صورت ضرورت، سهم سوخت صنایع استان محدود خواهد شد تا مشکلی برای این بخش ایجاد نشود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط شرکت گاز کردستان، احمد فعله گری اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲ شهر و یک هزار و ۴۸۵ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت گاز هستند.

وی افزود: در بازه زمانی مشابه سال گذشته تا همین موقع، ۲ میلیارد و ۱۰۱ میلیون و ۴۹۱ هزار مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شده بود اما این مهم در سال جاری با رشدی دو و نیم درصدی همراه بوده است.

فعله گری خاطرنشان کرد: در سال جاری مصرف نیروگاه سنندج ۹۵۳ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۳۵۹ مترمکعب و جایگاه‌های «سی ان جی» هم ۱۳۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۱۷۴ مترمکعب بود.

وی اولویت این شرکت را تأمین گاز بخش خانگی عنوان کرد و گفت: در صورت ضرورت، سهم سوخت صنایع استان محدود خواهد شد تا مشکلی برای بخش خانگی ایجاد نشود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان تصریح کرد: رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه، استفاده از لباس ضخیم در منزل، تنظیم پکیج روی دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه، استفاده از نور خورشید در روزهای آفتابی به جای استفاده از وسایل گرمازا و بسته بودن دریچه کولر، در کاهش مصرف گاز بسیار مؤثر است.

وی از کردستانی‌ها خواست از گاز طبیعی بهینه استفاده کنند تا دیگر هموطنان در نقاط مختلف نیز بتوانند از این نعمت الهی بهره مند شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 905673